Dlaczego warto wydać książkę? Trzy zalety!

Dlaczego warto wydać książkę? Trzy zalety!

Masz pomysł na intrygującą fabułę? A może posiadasz już gotowy materiał, który najwyższy czas zaprezentować światu? To prostsze, niż myślisz! Wydanie własnej książki nigdy nie było tak ogólnodostępne jak dziś. Czasy się zmieniają i w końcu możesz wydać książkę inaczej niż czekając na odpowiedź tradycyjnego wydawnictwa. Dlaczego warto…?

Zrealizuj swoje marzenie!

To najważniejszy punkt tego wpisu. Możliwość opowiedzenia innym swojej historii czy przedstawienia fantastycznej powieści stanowi marzenie wielu z nas. Liczy się talent i wena twórcza, a także umiejętność kreacji słowem. Nie przejmuj się jednak, że nie jesteś zbyt poprawny – każdy wydawany utwór beletrystyczny i tak wcześniej musi przejść przez korektę, redakcję, skład oraz końcową rewizję. To sprawia, że na rynku pojawiają się wymuskane pozycje różnych autorów, a nie każdy z nich jest w stu procentach poprawnym pisarzem. Najważniejszy jest artyzm oraz samozaparcie, by zrealizować marzenie. Odpowiednia motywacja to Twój kamień węgielny.

Wydanie książki w vanity jest proste!

No tak, bo wydawnictwa vanity są dziś ogólnodostępne. Opłacając ich koszt w efekcie otrzymujesz gotowy produkt w postaci kilku setek pozycji na sprzedaż. Tak samo w przypadku selfpublishingu, gdy samodzielnie dobierasz podmioty współpracujące (redaktora, składacza, drukarnię). Oczywiście, wymaga to nakładu finansowego. Ile kosztuje wydanie książki? Cena zależy od tego, jak długa jest Twoja praca, ile sztuk chciałbyś wprowadzić na rynek oraz jaki poziom poprawności prezentujesz. Jeśli redaktor nie będzie miał dużo pracy – koszta obniżą się.

Możesz także skorzystać ze wsparcia firm, które pomagają selfpublisherom. Reklamują, dystrybuują, a także organizują profesjonalnego redaktora. Nie wykluczaj, że wyznaczona cena nie zmieści się w Twoim budżecie. Twój materiał nie musi tkwić ciągle w skrzynce email wydawcy tradycyjnego. Sprawdź wydawców komercyjnych już dziś, przeglądając oferty dostępne na rynku!

Rozwijaj swój warsztat

Pisaliśmy już o tym: proces wydawniczy nie może obejść się bez punktu korekty i redakcji tekstu. Współpracując ze specjalistami, którzy nie tylko poprawią Ci błędy z góry, ale przede wszystkim wskażą je i wytłumaczą, zyskujesz możliwość rozwoju. Uczysz się nowych sztuczek narracyjnych, poznajesz zaawansowane techniki pisarskie oraz wyjątki od reguł w kwestii poprawności. To pozwoli Ci w przyszłości pisać zręczniej, składniej oraz lżej, i wreszcie: z mniejszą ilością błędów językowych. Dzięki temu Twoimi kolejnymi książkami może zainteresować się tradycyjne wydawnictwo lub koszt wydania w vanity obniży się przez zmniejszenie nakładu pracy redaktora. Same zalety!