Garść pomysłów na aktywne wieczory z dzieckiem

Niekorzystne warunki na zewnątrz zachęcają dzieci do spędzania czasu po szkole w domowym zaciszu. Jako rodzic możesz pomóc w zwalczeniu jesiennej nudy i znaleźć wspólne zajęcia, które będą stanowić formę aktywizacji i wspólnego spędzenia wolnego czasu. I co najważniejsze - bez korzystania z urządzeń elektronicznych!

Stwórzcie małe dzieła!

W dobie postępującej digitalizacji w wielu przypadkach pamięć telefonu stanowi formę przenośnego albumu, który agreguje wspomnienia z wakacji, uroczystości rodzinnych czy innych ujęć dokumentujących codzienną rzeczywistość. Nic jednak nie zastąpi tego niepowtarzalnego klimatu, jaki towarzyszył wspólnemu przeglądaniu rodzinnych fotografii. Długie jesienne wieczory stwarzają idealne okoliczności do tego, aby stworzyć wyjątkową rodzinną pamiątkę, jaką może być album ze zdjęciami ozdobiony rękami Twojego dziecka. Taki album do scrapbookingu możecie ozdabiać dowolnymi wycinankami i kolorami - na rynku z pewnością znajdziecie szereg przydatnych gadżetów i inspiracji do wdrożenia u siebie.

Nauka rysunku będzie ćwiczyć wiele sprawności dziecka

Na etapie szkolnej nauki każdy uczeń prędzej czy później zetknie się z koniecznością wykazania się umiejętnościami w zakresie rysunku. Dotyczy to nie tylko plastyki, ale także techniki czy matematyki. Warto zatem już od najmłodszych lat zachęcać swoje dziecko do rysowania. To także dobra lekcja z ćwiczenia skupienia i umiejętności odwzorowywania detali. Sklepy plastyczne oferują szereg przydatnych gadżetów, które ułatwią naukę i pomogą odkryć w dziecku nowe hobby. Farby, kredki, flamastry i wiele innych akcesoriów pomogą Twojemu podopiecznemu ciekawie spędzić czas. W dobie wszechogarniającego internetu i mediów warto pokazać dziecku, że można równie aktywnie i interesująco oddawać się rozrywce niezwiązanej z korzystaniem z sieci.

Pokaż swojemu podopiecznemu jak ciekawie wykorzystywać czas wolny

Aktywne zachęcanie dziecka do twórczej pracy i rysunku może pomóc w odkryciu nowego hobby, albo ukierunkowaniu do jakiejś konkretnej specjalizacji. Fotografia, poligrafia, malarstwo, architektura - to przykłady dziedzin, w których kreatywność i twórcze podejście może być przydatne. Kto wie, może dzięki nowym zainteresowaniom Twoje dziecko już wkrótce będzie wiedziało, czym chce zajmować się w przyszłości? Niezależnie od tego, czy te plany okażą się długofalową czy może raczej chwilową fascynacją - pokazywanie dziecku nowych, angażujących sposobów na spędzanie czasu wolnego z pewnością pomoże mu w dorosłym życiu.