Jak obudzić w dziecku artystyczną duszę?

Jak obudzić w dziecku artystyczną duszę?

Wydaje ci się, że twoja pociecha ma talent plastyczny i jest niezwykle kreatywna, ale nie do końca podoba jej się rysowanie kredkami i malowanie? Nudzą ją kolorowanki i szkolne rysunki? W takim razie koniecznie wypróbuj którąś z naszych rad i pokaż swojemu dziecku, jak jeszcze można rozwijać plastyczny talent!

Kolorowe wydzieranki i wyklejanki

Rysowanie kredkami to nie jedyna forma realizowania plastycznych pasji dziecka. Istnieje jeszcze wiele różnego rodzaju możliwości, które będą dla malca o wiele ciekawsze, niż standardowe rysunki! Możesz podarować dziecku materiały do wydzierania i wyklejania różnego rodzaju kolaży, takie jak kolorowe papiery, naklejki, koraliki, stempelki czy wstążki. Nadadzą się nawet zdjęcia i wycinki z gazet, ponieważ w tej sztuce wszystko jest kwestią kreatywności! Warto również kupić specjalny album do scrapbookingu (bo tak współcześnie nazywa się sztuka wyklejania). Spróbuj zainteresować pociechę taką formą plastyczną, która pozwoli mu również w znacznym stopniu rozwinąć zdolności manualne.

Pokaż dziecku nowe możliwości

Jak wytłumaczyć maluchowi, że kredki i farbki to nie koniec plastycznych możliwości, ale jednocześnie nie wydawać majątku na wszystkie możliwe przybory? Zabierz dziecko na artystyczne zakupy! Sklepy plastyczne mają najczęściej bardzo bogatą ofertę i znajdziesz w nich wiele inspiracji. Pozwól wybrać małemu artyście taką formę plastyczną, która najbardziej go zaciekawi. W sklepie będzie mógł dotknąć produktu i rozejrzeć się, a ty bez problemu zauważysz, co wzbudziło jego szczególną uwagę. Modele do składania, ogłówki i szkicownik, a może malowanie na szkle? W profesjonalnym sklepie czeka was naprawdę wiele możliwości!

Plastyka to nie tylko obrazki

Pamiętaj, że prace artystyczne nie ograniczają się jedynie do rysowania i malowania. Być może twoje dziecko posiada talent do niezwykle zgrabnego pisania? Taka forma sztuki nazywana jest kaligrafią i jest niezwykle ceniona w społeczeństwie. Polega na artystycznym i niebywale pięknym pisaniu. Każda litera to oddzielne dzieło sztuki! Aby rozwijać talent kaligraficzny, dziecku przyda się porządne pióro, blok techniczny i inne notatniki. Na początek pomocne będą również ściągawki z gotowymi wzorami liter oraz praktyczne szablony. Poza kaligrafią istnieje również poligrafia, jednak nie można mylić tych pojęć, ponieważ to drugie odnosi się bezpośrednio do techniki druku. Warto o tym pamiętać kupując odpowiednie materiały dla swojego dziecka. Pomyłka może bowiem skutkować zakupem nieodpowiednich produktów.